Zainteresowani tematem D2…

Zainteresowani tematem D2 wiedzą już pewnie, że Blizzard zapowiedział remaster tej kultowej gry.
Mając nadzieję, że nie powtórzą błędów z remasterem Warcraft3, na czas oczekiwania na więcej informacji wrzucam kolejna dioramkę, tym razem oczywiście Lut Gholein.
Zostań na chwile i posłuchaj. I nie zapomnij włączyć dźwięku, bo nie jest głucho ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

Zachęcam do obserwowania mojego autorskiego tagu #vvit0stwosz ʕ•ᴥ•ʔ
Dla chętnych link z tapetką 3000px TUTAJ

Znowu trochę napracowanko, zwłaszcza nad kolorami, opracowałem kilka profili w Lightroom, by zbliżyć się możliwie bardzo do klimatu zaprezentowanego w D2. Następnie po wyrenderowaniu na każdą klatkę nałożyłem profil i wyeksportowałem pliki png, które złożyłem w animację w AfterEffects, w którym dokonałem kilku poprawek. Dźwięk wyciągnięty z plików mpq z gry dodałem w PremierePro.

Sam fragment miasta zaprezentowany w dioramce nie jest oczywiście 1:1 taki jak w grze, ale wynika to z konwencji jaką sobie przyjąłem – w końcu to fan art, zabawa formą i treścią.
Praca powstała na Redshifcie w Cinema4D S22, z ważniejszych pluginów i dodatków w użyciu były: Forester (palmy), X-Particles (symulacja ognia), nieco zmodyfikowana kilka obiektów z Medieval Market od Kitbash3D, część obiektów których nie było w Kitbash3D a uznałem za potrzebne pobrałem z Quixel Megascans. Animowane postaci Lysandera, Caina, Fary i randomowego spacerowicza stworzylem w Adobe Fusion i animowałem w Mixamo.

pokaż spoiler #diablo #diablo2 #fanart #gameart #grafika #grafika3d trochę #pcmasterrace dla tych którzy giercowali za gówniaka (albo i nadal grają, bo gra trzyma klimat)