Wydaje mi się że ukończyłem…

Wydaje mi się że ukończyłem dzisiaj jedną z najlepszych gier w jakie w życiu grałem.
Red Dead Redemption 2 – bo to o nim mowa.
Nigdy nie byłem szczególnym fanem westernowych klimatów, filmu żadnego nie obejrzałem szczerze mówiąc więc kupiłem, ale podchodziłem jakieś 2 miesiące by wogóle zacząć grać. W Marcu pojawił się patch i zacząłem w sumie od tego momentu.
Gra na PC była niesamowicie stabilne, przez okres grania 65h gra wysypała mi się dosłownie 2 razy. Więc dobrze było przeczekać okres wylęgowy aż grę załatają.

O samej grze? Więszkość z was grała wiec nic odkrywczego nie napiszę.
Jakkolwiek w czysto subiektywnej opinii, to jedna z najlepszych i najważniejszych gier w jakie grałem.
Żadna historia opowiedziana w single player nie wciągnęła mnie do tego stopnia jak opowieść o Arthurze Morganie.
Postacie w tej grze są napisane FENOMENALNIE, każda ma swój własny kręgosłup moralny, swoje historie które przynosi do obozu oraz przeszłość która rzutuje na ich kolejne postępowania.

To jak gra jest zaprojektowana, złożoność świata otaczającego, algorytmy postaci, npc, zwierząt które reagują na siebie, pogoda, crafting, łowiectwo i wiele innych elementów które składają się wcałość jest wykonana perfekcyjnie.

Port PC pozbawiony został błędów konsolowych i dodatkowo doszło sporo nowego contentu.

Wersja na PC w Ultra (grana na 2080ti 1440p) wygląda wręcz obłędnie. Nie widziałem jeszcze w grze tak obłędnie odzwierciedlonej grafiki w grze, tu nie chodzi o sam realizm pojedynczego źdźbła trawy ale o całkowity feel lokacji w której się znajdujesz, czujesz na każdym kroku miejsce w którym się znajdujesz. Kurz, Mgła, Wiatr, Burze, Śnieg i deszcz mają swoje unikatowe wymiary w świecie otaczającym który jest stworzony w najmniejszych detalach.

Dziękuję Pan Rockstar.
Udowodniliście że jesteście najlepsi w branży po raz kolejny.

Amen.
10/10
Pierwsza gra od 17lat (od czasu Beyond Good and Evil) której będzie mi szkoda nie zagrać ponownie po skonkludowanej historii głównego wątku.

#pcmasterrace #rdr2 #gry