Nowa platforma PurePC do…

Nowa platforma PurePC do testów kart graficznych i dysków SSD
Ludzie! PurePC oszalało! Zamiast Intela bierze AMD do testów kart graficznych i pamięci masowych! Przecież to zegarów nie ma wysokich, ani pamięci szybkich, ani interfejsów nowych… A nie czekaj… To jednak ma sens.

Główny powód wybrania platformy AM4 jako maszyny do analizowania wydajności SSD i GPU, stanowi oczywiście obsługa PCI-Express 4.0, która w przypadku topowych nośników półprzewodnikowych oraz niebawem kart graficznych, będzie czymś zupełnie powszechnym. Zmęczyło nas zresztą testowanie SSD-ków na dwóch zestawach, czego w przypadku kart graficznych absolutnie nie chcielibyśmy powtarzać, a wysokowydajne modele NVIDIA GeForce i AMD Radeon spodziewane w roku bieżącym, mogą w wysokich rozdzielczościach uzyskiwać pewne profity z tytułu PCI-Express 4.0. Intel w kwestii implementacji nowych interfejsów niestety przysypia, kolejna mainstreamowa platforma (Z490) absolutnie niczego nie zmieni, dlatego AMD wygrało tutaj walkowerem. OK, zobaczcie jak dokładnie przedstawia się nowa konfiguracja:

Nowa platforma testowa GPU/SSD zawiera:
AMD Ryzen 7 3800X 4.4 GHz
ASRock X570 Creator
16 GB G.Skill TridentZ Neo 3800 MHz CL14
MSI GeForce GTX 1650 Gaming X (Testy SSD)
be quiet! Dark Power Pro 11 1000W
Corsair H115i PRO RGB 280 mm

Czemu wybraliśmy te podzespoły, z jakimi ustawieniami pracują i na jakie OC mogliśmy sobie dokładnie pozwolić dowiecie się tutaj:

https://www.purepc.pl/minirecenzje/nowa_platforma_purepc_do_testow_kart_graficznych_i_dyskow_ssd

#purepc #pcmasterrace #amd #komputery #technologia