„Nie wiem, czy cokolwiek…

„Nie wiem, czy cokolwiek cnotliwego w społeczeństwie może współistnieć z ekstremalnym kapitalizmem, który oznacza, że biznes jest zainteresowany każdą sferą życia.”

Wolne oprogramowanie powstało w bieżącym systemie ekonomicznym i nie ma konieczności jego zmiany, aby zapewnić wolność użytkownikom komputerów. Jednak ekstremalny kapitalizm, imperium korporacji powstałych z niesprawiedliwych umów handlowych, to nie jest wolny rynek, w którym cokolwiek cnotliwego może istnieć, uważa Richard Stallman.

Stallman zauważa dodatkowo, że wolne oprogramowanie, zawiera w sobie idee kapitalistyczne, socjalistyczne i anarchistyczne, i nie da się go zakwalifikować w jednym z tych obozów.

Linux Po Ludzku to kanał popularyzujący wolne oprogramowanie, w tym wszystkie dystrybucje systemu GNU z jądrem Linux; ma zadanie promować rzetelną wiedzę o filozofii wolnego oprogramowania. Tag do obserwowania/czarnolistowania ~> #linuxpoludzku

Tagi dla zainteresowanych: #linux #bojowkalinux #gnu

Poczta elektroniczna: linuxpoludzku@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/Linux-Po-Ludzku-106843790919730/
Mastodon: https://101010.pl/web/accounts/183740

Tagi dla zasięgu: #komputery #programista #programowanie #filozofia #pcmasterrace #stallman #windows #windows10 #microsoft #apple #macos

Dodatkowe tagi: #antykapitalizm #wolnyrynek #neuropa